0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Zestawy Co2

OFERTA ZESTAWÓW CO2

Wybór zestawu Co2 nastręcza wielu pytań i wątpliwości dlatego też przygotowaliśmy specjalne zestawy Co2 dopasowane do indywidualnych potrzeb akwarystów. Nasze zestawy bazują na sprawdzonych komponentach. Pełna oferta tutaj

W ofercie posiadamy zestawy z butlą Co2 2L jak i zestawy bez butli Co2 z możliwością zakupu większych butli 6L i 8L.

MODELE DO WYBORU

  • 100N - Podstawowy zestaw Co2 do ciągłego podawania gazu z precyzyjnym reduktorem. 
  • 200N - jw bez butli 
  • 300N - Zestaw Co2 do ciągłego podawania gazu z precyzyjnym reduktorem i dodatkowym zaworem precyzyjnym Camozzi. Część klientów życzy sobie dodatkowy zawór. 
  • 400N - jw bez butli 
  • 500N - Zestaw Co2 z elektrozaworem i możliwością sterowania kiedy gaz jest podawany za pomocą opcjonalnych urządzeń tj. programator mechaniczny lub komputer sterujący pH 
  • 600N - jw bez butli 
  • 550N - Zestaw Co2 z elektrozaworem i możliwością sterowania kiedy gaz jest podawany za pomocą opcjonalnych urządzeń tj. programator mechaniczny lub komputer sterujący pH. Wyposażony w dodatkowy zawór precyzyjny Camozzi. Część klientów życzy sobie dodatkowy zawór. 
  • 650N - jw bez butli. 
  • 700N - Zestaw Co2 z elektrozaworem i komputerem sterującym pH. 
  • 800N - jw bez butli.

Poniżej zdjęcia zestawów z butlą 2L, kolejno modele: 100N, 300N, 500N, 550N


Poniżej zdjęcia zestawów bez butli Co2, kolejno modele: 200N, 400N, 600N, 650N

Poniżej zdjęcia zestawów z komputerem z butlą i bez butli, kolejno modele: 700N, 800N

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×