0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Wysyłka

Rodzaj wysyłki

Wysyłka towarów odbywa się za pomocą firm DPD dla paczek i RABEN dla palet.

  • DPD – Towary standardowe i niestandardowe o masie do 30kg. Paczki nadane DPD są dostarczane w 99% na terenie kraju w 24h z zastrzeżeniem dostarczenia w 48h.
  • RABEN – Towary ciężkie i gabarytowe jak akwaria, szafki itp. wysyłane na paletach i pół paletach. Palety nadane RABEN są dostarczane na terenie kraju w 48-72h.Koszty wysyłki DPD

Paczka do 2kg standardowa*

Paczka do 30kg standardowa*

Paczka niestandardowa**

12 zł 17 zł
20-50 zł
  • * Paczka standardowa - Standardowych wymiarów paczka z towarami, które pozwalają się zapakować razem i nie są towarami przepraszającymi wagę 30kg i gabaryt paczki standardowej. Takie towary to pokarmy, uzdatniacze, nawozu, filtry itp.
  • ** Paczka niestandardowa - Przedmioty których wysyłka z większością towarów jest niemożliwa a waga pozwala na wysyłkę paczkę jednak wymagają one specjalnego zabezpieczenia jak nieduże akwaria itp


Koszty wysyłki RABEN

Paleta 80x60cm do 200 kg

Paleta 120x80cm do 1000 kg

109 zł 235 zł
  • Koszty palety są umowne i mogą podlegać zmianie przy każdorazowym zamówieniu.


Wysyłka zagraniczna DPD

Kraj

Czas dostawy (dni)

Cena euro

Cena pln

Austria 3-4   65
Belgia 3-4   55
Bułgaria 4-5   80
Czechy 2-3   42
Dania 3-4   55
Estonia 3-4   42
Finlandia 4-5   80
Francja 3-4   64
Grecja 4-5   116
Hiszpania 4-5   92
Holandia 3-4   55
Irlandia 4-5   78
Litwa 2-3   42
Luksemburg 3-4   64
Łotwa 2-3   50
Niemcy 2-3   42
Portugalia 4-5   116
Rumunia 4-5   93
Słowacja 2-3   42
Słowenia 4-5   80
Szwecja 3-4   76
Węgry 3-4   55
Wielka Brytania i Irlandia Płn. 3-4   68
Włochy 4-5   84

Cennik aktualny wg. waluty Pln. Podana cena euro to orientacyjna cena po przeliczeniu po kursie 1pln=4,2euro. W przypadku wahań kursu walut cena wysyłki w euro/usd/czk/gbp po przeliczeniu ze złotówek może się zmieniać. Klienci płacący w walutach innych niż Pln będą mieli podany koszt wysyłki po przeliczeniu ze złotówek na określona walutę z dnia zapłaty.

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×