0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Tło na wymiar

Oferujemy tła na dowolny wymiar w 4 motywach

  • Motyw skalny 3D
  • Motyw korzenny 3D
  • Motyw czarnej Amazonii 3D
  • Motyw skalny, płaski

Ponadto oferujemy tła na wymiar do akwariów narożnych. Oferowane tła wykonujemy w dowolnej długości do 5m i dowolnej wysokości do 160cm. 

Pełna oferta znajduje się tutaj  Tła strukturalne do akwarium na dowolny wymiar

MOTYW SKALNY, PŁASKI

Ekonomiczne tła o grubości około 2cm bez bocznych siatek do każdego rodzaju akwarium. Posiadają widoczną strukturę, jednak nie zabierają dużo miejsca w akwarium. Polecane do wąskich akwariów. Dobrze współgrają z korzeniami i skałami z serii SH i KH. W akwarium poniżej użyto KH-47 i SH-42.


MOTYW SKAŁA 3D

Trójwymiarowe tła z widoczną strukturą, która nadaje akwarium naturalności. Tła mają grubość do około 6-7cm. Tła posiadają także boczne siatki zapobiegające wpływaniu ryb za tło. Polecane do akwariów skalnych i biotopów Tanganika, Malawi. Dobrze współgrają ze skałami z serii SH. W akwarium poniżej użyto SH-30, SH-28, SH-27.


MOTYW KORZEŃ 3D

Trójwymiarowe tła z widoczną strukturą, która nadaje akwarium naturalności. Tła mają grubość nawet do około 10-12cm. Tła posiadają także boczne siatki zapobiegające wpływaniu ryb za tło. Polecane do akwariów ogólnych i korzennych. Dobrze współgrają z korzeniami i skałami z serii KH i SH. W akwarium poniżej użyto KH-49, KH-47, SH-42.


MOTYW AMAZONKA 3D

Trójwymiarowe tła z bardzo widoczną strukturą, dla wymagających akwarystów. Tła mają grubość nawet do około 15cm. Tła posiadają także boczne siatki zapobiegające wpływaniu ryb za tło. Polecane do akwariów ogólnych, biotopów Amazonii i czarnych wód. Dobrze współgrają z korzeniami i skałami z serii KH i SH. W akwarium poniżej użyto KH-47, SH-45, SH-42.


SKAŁY SH I KORZENIE KH

Skały i korzenie w odcieniach zbliżonych do teł idealnie się z nimi komponują i pomagają uzyskać wymarzony efekt akwarium. Dzięki nim każdy akwarysta może dowolnie urządzić zbiornik i dopasować wystrój do biotopu, fauny i flory jaką najbardziej preferuje. W ofercie SH-30, SH-28, SH-27, SH-24, SH-20, KH-49, KH-47, KH-45, KH-42. Sprawdź tutaj Skały SH i korzenie KH do akwarium


Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×