0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Serwis i części

SŁOWO WSTĘPU

Wielu akwarystów zadaje sobie pytanie jaki filtr wybrać, jaką pompkę kupić, jakie oświetlenie będzie najlepsze itd. W zakupach kierują się oni ceną, parametrami produktu, opiniami innych klientów. Niewielu jednak klientów czy to sklepów akwarystycznych, czy sklepów w innych branżach zastanawia się co stanie się z ich sprzętem w razie awarii. Spotkaliśmy się kilkaset-krotnie z prośbami klientów innych sklepów o pomoc w doborze uszczelki, wirnika, wymierzeniu trzpienia i łopatek wirnika itd, gdyż zakupili oni nieznany bądź nie wspierany przez producenta sprzęt i nie mogą dokupić części do posiadanych urządzeń, szukając najbliższego zamiennika. Oczywiście takie dopasowanie np. wirnika z jednego filtra do innego jest niemal niemożliwe, a sprzedaż urządzeń elektrycznych bez dostępnych części i wsparcia rośnie...

ROZWÓJ DOSTĘPNEGO SPRZĘTU

W związku z powyższym postanowiliśmy w tym jak i innych przypadkach w rozwoju sklepu kierować się zwłaszcza dobrem klientów, minimalizując różnorodność dostępnego sprzętu, oferując jednocześnie jak największe wsparcie do już oferowanego. Nie znaczy to iż nasza firma nie ma wyboru, wręcz odwrotnie, mamy bardzo duży wybór i staramy się go stale powiększać. Natomiast nie znajdą Państwo w naszym sklepie każdego rodzaju sprzętu akwarystycznego jaki istnieje z ww. powodów.

CELE W ROZWOJU I PLANOWANIU

Przy wprowadzaniu sprzętu akwarystycznego kierujemy się kilkoma zasadami.

  • Oferujemy sprzęt, który posiada bezpośredniego i wyłącznego importera, co jednoznacznie wiąże się z pisemną gwarancją na produkt i wsparciem importera. Nie sprzedajemy szeregu marek dostępnych na rynku importowanych „tu i tam” przez kogo popadnie, bez jakichkolwiek części zamiennych i wsparcia technicznego.
  • Oferujemy wszystkie części zamienne jakie posiada importer. Klient kupujący filtr, pompę czy inną technikę dostanie w naszym sklepie każdą cześć zamienną jaką oferuje dystrybutor, nawet jeżeli nie jest ona wystawiona w naszym sklepie, zamówimy ją.
  • Staramy się mieć na stanie wszystkie części dostępne u importera. Oferujemy obecnie bogaty magazyn części do JBL, EHEIM i AQUA-NOVA.

PODSUMOWANIE

Kupując sprzęt w akwarystyczny24® mogą Państwo mieć pewność iż jest to sprzęt pochodzący z legalnego źródła, od oficjalnego przedstawiciela bądź dystrybutora i że posiada on gwarancję i oferuje możliwość reklamacji w przypadku awarii.

Dziękujemy za uwagę
Załoga akwarystyczny24®

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×