0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Referencje

Tworzymy największy w Polsce, specjalistyczny, internetowy sklep akwarystyczny, w którym znajdą Państwo wszystkie sprawdzone produkty w najlepszych cenach na rynku a do tego z dostawą do 24h. Sukcesywnie realizujemy tą wizję i dlatego chcemy podzielić się z Państwem otrzymanymi referencjami:

Super sprzedawca! Tak jednym zdaniem można by określić Akwarystyczny24.pl.  Jednak nie sposób nie wspomnieć o czynnikach jakie mają wpływ na takie określenie.

Z akwarystycznym24.pl współpracuje już od wielu lat i przy każdym zamówieniu widać profesjonalne podejście do klienta. Zamówienia są realizowane szybko i towar dociera na czas, bardzo dobrze zabezpieczony w przypadku płynów i kruchych przedmiotów.

Ja zamawiam duże ilości towaru ze względu na akwarium które ma 45 tyś l pojemności i nie zdarzyło się jeszcze żeby czegoś nie było na stanie. Bardzo fajną sprawą jest też program lojalnościowy, dzięki temu że za każdy zakup zbierają się“Akwamonety” mogę później nimi płacić za zamówienie. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ten sklep.

Michał “MiGo” Gorzołka - opiekun akwarium w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle

Ze sklepem www.akwarystyczny24.pl współpracujemy od początku jego istnienia i od początku relacje są na bardzo wysokim poziomie.

Rzetelność, dokładność, terminowość i wspólne ustalenia zasad dotyczących współpracy obowiązują do dziś.

Do biznesu podchodzą poważnie i z wielką odpowiedzialnością za słowo, co w dzisiejszych czasach pośpiechu i zmian jest wartością samą w sobie.

Doskonała firma.

Pozdrowienia

„Tropheus” Robert Mierzeński

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×