0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Pokrywa na wymiar

Oferujemy pokrywy aluminiowe na wymiar w wybranych kolorach i wybranej konfiguracji oświetlenia.

Ceny

W związku z zapytaniami o ceny, informujemy, ze są one wyliczane indywidualnie dla każdego zapytania. Natomiast aby przybliżyć Państwu rząd wielkości cen dla pokryw robionych na specjalny wymiar, poniżej podajemy ceny dla przykładowych wymiarów. Podane ceny nie zawierają kosztów oświetlenia, podane zostały wyłącznie w celu informacyjnym i nie stanowią oferty. Pokrywy do 150 cm pakujemy w styropian i wysyłamy paczką. Pokrywy od 150 cm do 180 cm wysyłamy na pół palecie. Pokrywy od 180cm do 200cm wysyłamy na palecie. Wysyłka pokryw powyżej 200cm ustalana jest indywidualnie.

Przykładowy wymiar

Cena przybliżona pokrywy

Cena wysyłki i pakowania

60x30 cm 350 zł DPD paczka, około 30zł
80x35 cm 460 zł DPD paczka, około 30zł
100x40 cm 530 zł DPD paczka, około 30zł
120x50 cm 620 zł DPD paczka, około 30zł
150x50 cm 735 zł DPD paczka, około 30zł
160x60 cm 740 zł PKS półpaleta, około 75zł
200x60 cm 890 zł PKS paleta, około 185zł
200x80 cm 1020 zł PKS paleta, około 185zł

Wymiary pokryw

Pokrywa może mieć dowolną długość i szerokość, dopasowaną do Państwa akwarium. Wysokość pokrywy wynosi zawsze 10cm, z czego 3cm zachodzi na szybę akwarium. Standardowy otwór (na kable, rurki itd.) ma wymiary 4,7 cm ( szer. ) x 3,7 cm ( wys ).

Cechy pokrywy

  • wykonana ze specjalnie zaprojektowanych profili aluminiowych
  • posiada system klap ułatwiających utrzymanie zbiornika w czystości bez konieczności zdejmowania całej pokrywy
  • dyskretnie umieszczone otwory z tyłu obudowy pozwalają na podłączenie niezbędnego osprzętu
  • tworzy idealnie dopasowany komplet z akwarium

Wygląd pokrywy

Poniżej przykładowe zdjęcia oferowanych pokryw do akwarium na wymiar.

Oświetlenie w pokrywie może być w następujących konfiguracjach

  • Oświetlenie Led do wyboru białe 6000-6500K i kolor, prosimy o określenie ilości świetlówek LED i rodzaju, świetlówki led są montowane na specjalnym aluminiowym uchwycie. Oferta swietlówek LED tutaj lub moduł LED Aqualighter tutaj
  • Belka oświetleniowa T5 na 2 świetlówki, bez świetlówek w komplecie
  • Belka oświetleniowa T5 na 4 świetlówki, bez świetlówek w komplecie


Kolory pokryw na wymiar

Pokrywy aluminiowe posiadają okleinę na bokach i na klapach górnych w kolorach wymienionych poniżej. W przypadku wyboru koloru buk lub czarny kolor klap pozostaje srebrny/aluminium. W przypadku wyboru kolor aluminium, pokrywa nie ma okleiny.

  • kolory standard: klon, buk, wiśnia, orzech, wenge, biały, dąb truflowy, aluminium (bez okleiny)
  • kolory extra: olcha, grusza, dąb rustykalny, mahoń, popiel zebrano   


Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×