0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

O firmie

Kim jesteśmy

Firma akwarystyczny24® zajmuje się sprzedażą detaliczną akcesoriów do akwarium poprzez internet na terenie Polski i Europy. Oprócz sklepu akwarystycznego prowadzimy również sprzedaż hurtową produktów akwarystycznych, których jesteśmy producentem lub dystrybutorem. Podsumowując prowadzimy hurt i detal, import i eksport. Specjalizujemy się w szeroko pojętej akwarystyce, prowadzimy specjalistyczny sklep akwarystyczny, jednak nie zajmujemy się zoologią i nie prowadzimy typowego sklepu zoologicznego.

Nasza wizja

Tworzymy i pragniemy tworzyć największy w Polsce, specjalistyczny, internetowy sklep akwarystyczny w którym znajdą Państwo wszystkie najlepsze produkty akwarystyczne w najlepszych cenach na rynku, a zamówiony towar otrzymają do 24 godzin. Pragniemy obsłużyć Państwa poprzez nasz sklep szybciej i bardziej profesjonalnie niż w sklepie lokalnym. Pragniemy aby mieli Państwo wrażenie, że akwarystyczny24 jest tuż za rogiem Waszego domu, a wszystkie prezentowane produkty są na wyciągniecie ręki. Pragniemy zaoferować specjalne ceny i specjalną politykę rabatową, dzięki którym zapłacą Państwo za zakupy razem z przesyłką mniej niż w sklepie lokalnym. Pragniemy aby dzięki nam i naszym opisom zrozumieli Państwo akwarystykę, zrozumieli ten skomplikowany ekosystem i poprawili dzięki temu warunki w jakich są trzymane wszystkie żywe zwierzęta wodne. Pragniemy promować "zdrową" akwarystykę, nawet jeżeli zarobimy mniej! Pragniemy aby byli Państwo naszymi klientami!

Nasza historia

Nazywam się Andrzej Konarski, akwarystyka zawsze była dla mnie sposobem na miłe zagospodarowanie wolnego czasu w domu. Przed rokiem 2000 zajmowałem się akwariami hobbystycznie, eksperymentowałem i odkrywałem, następnie rozpocząłem hodowlę roślin podwodnych (submersyjnych) i sprzedaż w serwisie allegro pod nickiem "andkoni". Międzyczasie stale korzystałem z ubogiej oferty sklepów akwarystycznych. Krok po kroku doszedłem do pomysłu aby stworzyć coś wyjątkowego, coś więcej niż tylko komercyjną stronę sklepu, sklep dla każdego klienta, ze wszystkimi profesionalnymi produktami w jednym miejscu, na stanie.

Informacja prawna

Marka akwarystyczny24® jest zarejestrowanym, słownym znakiem towarowym i posiada zarejestrowane znaki graficzne. Nie zgadzamy się na wykorzystanie tych materiałów, ani jakichkolwiek materiałów z naszej strony tj: zdjęć, opisów, fragmentów opisów itd bez naszej zgody.

DANE FIRMY I TELEADRESOWE
akwarystyczny24 Konarski Andrzej
78-300 Świdwin, ul. Spółdzielcza 5
NIP: PL 672-185-78-86, REGON: 320588534Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×