0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Dlaczego my

Nasze atuty

Zgodnie z wizją firmy akwarystyczny24®, w sprzedaży internetowej kierujemy się przede wszystkim Twoim dobrem. Opisy naszych produktów są w znacznej mierze techniczne i wyczerpujące, czasem nawet subiektywne. Wszytko po to abyś dobrze poznał produkt przed zakupem. Gardzimy sprzedawcami, zwłaszcza sprzedawcami z portali aukcyjnych, którzy sprzedają "gówno" w złotym papierku.  Zawsze oferujemy rzetelną informację na temat produktów, a produkty niskiej jakości nie nadające się do użytku nie są dostępne w naszej ofercie, lub są wycofywane przy dużej liczbie niezadowolonych klientów. Oferujemy najwyższe standardy obsługi, ponadto jako specjalistyczny sklep, tylko "akwarystyczny" mamy wiele atutów i cech szczególnych o których poniżej.

Wąska specjalizacja "akwarystyka"

 •  Nasza pasja i specjalizacja to akwarystyka słodkowodna, rośliny akwariowe, chemia i biologia wody. Ponadto od ponad roku rozwijamy specjalizację akwarystyki morskiej. Dzięki temu dysponujemy konkretną, tematyczną wiedzą i jesteśmy w stanie zaoferować najlepsze, przemyślane rozwiązania dla każdego typu akwarium, a także dla konkretnych ryb i krewetek.

6000 produktów w ofercie

 • W ofercie posiadamy niemal 4000 rożnych produktów akwarystycznych. U nas na 100% znajdziesz to czego szukasz, a jak nie znajdziesz to zamówimy to dla Ciebie!

100% towaru na stanie magazynowym

 • Dysponujemy ogromnym magazynem o powierzchni 300m2 na którym posiadamy wszystkie produkty jakie są prezentowane w sklepie. Nie oferujemy produktów jakich nie mamy na stanie.

Wysyłka do 24 godzin

 • Stale, nieprzerwanie od roku 2009 oferujemy wysyłkę do 24godzin. Warunkiem jest poprawne dokonanie zakupu przez klienta. Odstępstwem od reguły są wypadki losowe.

Doskonały system rabatowy

 • Zaprojektowaliśmy i zarejestrowaliśmy wyjątkowy system rabatowy, dzięki któremu zrobisz zakupy i zapłacisz razem z wysyłką taniej niż w sklepie lokalnym, a otrzymane za zakupy akwamonety wymienisz na darmowe produkty akwarystyczne.

Najniższe ceny w Polsce

 • Oferujemy najniższe ceny w Polsce. Nawet jeżeli znajdą Państwo jakiś produkt 1-2zł taniej, to na przekroju kilku produktów razem zawsze będziemy najtańsi.

Brak dopłat za odbiór osobisty

 • Nie pobieramy dodatkowych opłat i nie zawyżamy cen w przypadku odbioru osobistego, jak to ma miejsce w większości sklepów.

Brak dopłat za specjalne pakowanie

 • Nie pobieramy dodatkowych opłat za specjalne pakowanie jak tuby, styropian, streczowanie i paletowanie. Wysyłka kurierska w kartonie, styropianie czy drogiej tubie jest u nas w tej samej cenie. Wysyłka paletowa to jeden ustalony koszt bez dodatkowych opłat za przygotowanie palety.

Solidnie zapakowany towar

 • Solidne pakowanie to u nas norma! Świetlówki pakujemy w najgrubsze tuby robione dla naszej firmy na zamówienie, każdy filtr i inne podobne urządzenia zabezpieczane są dodatkowo 2cm twardym styropianem.

Pełna informacja o statusie wysyłki

 • Po nadaniu paczki informujemy o tym fakcie mailowo, w przypadku jakichkolwiek pytań lub niejasności z naszej strony szybko kontaktujemy się telefonicznie i wyjaśniamy wątpliwość.

Dydaktyczna forma opisu

 • Wyczerpujące, tematyczne opisy, czasem subiektywne pomagają w dokonaniu przemyślanych zakupów.

Program Lojalnościowy

 • Dla naszych stałych, zarejestrowanych, lojalnych klientów, którzy wyrazili zgodę na program lojalnościowy przygotowaliśmy naprawdę wyjątkowy system rabatowy.


Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×