0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Akwarium na wymiar

Usługa zawieszona

W związku z poszerzeniem oferty akwariów standardowych o nowe wymiary zawieszamy możliwość wykonania akwarium na dowolny wymiar. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą akwariów i zestawów akwariowych jakie mamy na stanie tutaj

Wykonujemy akwaria na dowolny wymiar

Dla akwariów z szyby FLOAT lub w opcji mieszanej FLOAT + OPTI WHITE oferujemy klejenie silikonem bezbarwnym lub czarnym. W akwariach powyżej 150l warstwa silikonu jest fazowana. Szyby od strony górnej są szlifowane na okrągło w macie.

Dla akwariów ze szkła OPTI WHITE oferujemy klejenie silikonem czarnym lub bezbarwnym w modnej technice z zebranym całkowicie silikonem. Wszystkie szyby z każdej strony są fazowane i polerowane na lustro.

Oferujemy kolorowe tła LACOBEL

Oferujemy wklejanie teł ze szkła LACOBEL na tylną szybę w dowolnym kolorze z palety kolorów. W akwariach z kominem oklejamy także komin.

KOMIN i SUMP

Oferujemy możliwości wykonania komina z dowolnej strony akwarium z wywierconymi trzema dziurami o dowolnej średnicy. Wykonujemy także sumpy wg projektu.

DUŻE AKWARIA

Wykonujemy duże projekty akwariów.


Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×