0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Włoskie oświetlenie CEAB w ofercie.

DROGI KLIENCIE ...

Wprowadziliśmy do oferty oświetlenie marki CEAB. Produkty są produkowane i projektowane we Włoszech i objęte 2 letnią gwarancją. Charakteryzują się dopracowanym, eleganckim designem i wysoką jakością. Ultra cienkie, designerskie oświetlenie Slide&Led doskonale prezentuje się nad akwarium, ponadto seria Slide&Led ma możliwość dokładanie modułów oświetleniowych. O ofercie oświetlenie Led a także oświetlenie T5. Każde z oświetleń Led ma zewnętrzny zasilacz, elementy oświetlenia są modułowe, co oznacza możliwość dokupienia jednego z elementów w przyszłości, np zasilacza. Żywotność oświetlenie Led jest przewidziana na ponad 10lat przy użyciu 12 godzin dziennie.

 

W ofercie CEAB:

 • Dryset T5: Układy oświetlenia T5 do obudowy i zabudowy
 • Dryset&Led: Układy oświetlenia LED do obudowy i zabudowy
 • OpenSky T5: Oświetlenie T5 na 2 lub 4 świetlówki, możliwość podwieszenia i zamontowania na akwarium.
 • SunSky T5: Oświetlenie T5 na 4 świetlówki z oświetleniem nocnym, do podwieszenia.
 • SeaSky T5: Oświetlenie T5 na 8 świetlówek z oświetleniem nocnym, do podwieszenia.
 • Slim&Led: Ultracienkie oświetlenie LED, lampka
 • Aqua&Led ALCX: Ultracienkie oświetlenie LED, zastępuje HQI, montowane na szybie akwarium
 • Aqua&Led ALJX: Ultracienkie oświetlenie LED, zastępuje HQI, podwieszane
 • Slide&Led SLD/SLMD: Modułowe, ultracienkie oświetlenie LED, bazujące na ekonomicznych modułach Led 7W. Możliwość rozbudowy o moduły Alj i Aljx 30W.
 • Slide&Led SLX/SLX_MB: Modułowe, ultracienkie oświetlenie LED, bazujące na wydajnych modułach Led 30W. Możliwość rozbudowy o moduły Alj i Aljx 30W.
 • Slide&Led Moduły dodatkowe, możliwość dołożenia do dowolnej belki.
 1. ALJ600 1X7W 6.300K - Białe, naturalne światło 6300K
 2. ALJ700 2X5W 10.000K - Białe, jasne światło 10000K
 3. ALJ700WB 2X5W 10.000K + blue - Białe, jasne światło 10000K i światło niebieskie w jednym module
 4. ALJ500R 1X5W rosso/red - Czerwone światło dla wybarwienia i poprawy fotosyntezy
 5. ALJ500B 1X5W blue - Niebieskie światło
 6. ALJ500UV 1X5W UV - Światło Uv
 7. ALJ700B 2X5W blue - Niebieskie światło
 8. ALJ700UV 2X5W UV - Światło Uv
 9. ALJX3100 1x30W 8000K - Białe, jasne światło 8000K, możliwe do zainstalowania w tylko belkach Slide&Led
 10. ALJX2600 1x30W 15000K - Białe, arktyczne światło 15000K, możliwe do zainstalowania w tylko belkach Slide&Led

 

Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®. Zapraszamy do zapoznania się z nowym oświetleniem włoskiej marki CEAB do akwarium

                                                                 

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×