0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Ulepszony kosz górny JBL CristalProfi Greenline II

Po długim czasie oczekiwania posiadacze filtrów JBL doczekali się możliwości zakupu kosza górnego z gąbką o nazwie JBL Combi Filter Basket II CP e, który standardowo występuje w nowych filtrach JBL ClistalProfi Greelnine II, a który to jest kompatybilny z pierwszą serią tych filtrów.

 

W ofercie pojawiły się 2 kosze z gąbkami

 

Kompatybilność ze starymi filtrami

Kosze są kompatybilne z filtrami Greenilie serii I(1) czyli e701, e901, e1501, e1901. Zastępują one jednocześnie 2 elementy starego filtra: stary kosz i podstawkę pod głowicę.

 

Instalacja nowego kosza

Aby zainstalować nowy kosz w starym filtrze serii I prosimy podążać za poniższymi wskazówkami

 

Aby sprawdzić czy mają Państwo stary filtr wystarczy zdjąć głowicę, jeżeli pod nią jest podstawka jak na zdjęciu poniżej filtr jest starej generacji I (1)

Następnie należy wyjąć kosz górny z kubełka i zdjąć podstawkę z pod głowicy, te dwa elementy nie będą już potrzebne i zostaną jednocześnie zastąpione przez jeden nowy kosz.

Kolejny krok to instalacja nowego kosza do kubełka i nałożenie głowicy bez wspomnianej wcześniej podstawki. Brawo! właśnie ulepszyli Państwo swój stary, nowy filtr :)

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×