0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Rossmont Waver w ofercie

Wprowadziliśmy do oferty innowacyjne, wielofunkcyjne urządzenie sterujące do produktów Rossmont, w szczególności pomp Mover.

Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®.

Zapraszamy do zapoznania się ze sterownikiem Waver

 

Właściwości

Rossmont Waver to kompleksowe, wielofunkcyjne urządzenie 3w1: sterownik, interfejs oraz zdalny przełącznik - dedykowane do pracy z urządzeniami Rossmont, sterowany bezprzewodowo za pomocą smartfona, komputera pc lub tabletu.

Waver wyposażony jest w 2 kanały, dzięki czemu może sterować natężeniem przepływu wody we wszystkich modelach pomp Rossmont Mover bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń (np. „pomp elektronicznych” lub pomp niskonapięciowych). Umożliwia regulację natężenia przepływu wody od 30% do 100% wartości nominalnej pompy oraz ustawienie min-max czasu cyklu pracy nawet na poziomie 0,5 sek.

Zaawansowane oprogramowanie pozwala w łatwy sposób i niezależnie od siebie programować podłączone pompy w trybie 24-godzinnym poprzez naniesienie punktów zdarzeń na specjalny wykres (w celu określenia przepływu w konkretnych porach doby) oraz poprzez wykorzystanie ustawień trybów działania (zdefiniowanych do pracy z pompami Mover), które mogą być bezpośrednio naniesione na wykres w charakterze niestandardowych zdarzeń lub po to, aby dokonać synchronizacji pomp z urządzeniami zewnętrznymi (np. z automatycznym karmnikiem).

Bezpieczny pojemnościowy przycisk dotykowy, umiejscowiony w centralnej części urządzenia, pozwala na szybkie uruchomienie niektórych funkcji codziennego użytku bez konieczności wchodzenia w tryb ustawień aplikacji, a dzięki wbudowanym 3 diodom LED, możliwe jest łatwe i błyskawiczne uzyskanie informacji na temat aktualnego trybu pracy urządzenia.

Waver MASTER WR=2CH posiada wbudowane moduły WiFi i RF oraz dedykowane oprogramowanie, dzięki czemu ma możliwość rozszerzenia konfiguracji połączeń o niezliczoną liczbę bezprzewodowych urządzeń SLAVE, przez co w rezultacie pełni funkcję interfejsu dla wszystkich obecnych i przyszłych urządzeń marki Rossmont.

Prosta konfiguracja WiFi poprzez tryby ustawień DIRECT ACCESS (Dostęp Bezpośredni) lub INFRASTRUCTURE (Infrastruktura – z wykorzystaniem zewnętrznego routera/modemu WiFi) oraz możliwość uzyskania zdalnego dostępu do urządzenia po przyłączeniu urządzenia do lokalnej sieci LAN.

Możliwość bezpłatnego pobierania aktualizacji oprogramowania typu firmware (aktualizacja oprogramowania sprzętowego) i software (miękka aktualizacja oprogramowania) ze strony domowej firmy Rossmont: www.rossmont.com – zgodnie z myślą firmy ukierunkowaną na rozwój nowych funkcji i udoskonalaniem działania urządzeń.

W standardzie, oprócz fabrycznie zainstalowanego pakietu językowego do instrukcji, 2 super silne rzepy zapewniające przyczepność urządzenia oraz zintegrowane kable przedłużające umożliwiające większą swobodę rozłożenia podłączonych urządzeń (dodatkowe 0,5m kabla).

2 lata gwarancji na oryginalny produkt - w 100% zaprojektowany, zmontowany i przetestowany we Włoszech, z unikatowym numerem seryjnym będącym gwarantem najwyższej jakości na każdym szczeblu produkcji.

 


Cena

Nowy sterownik Waver to rewolucyjny produkt, który ma możliwość tworzenia fal, efektów burzy itp iitd o czym pózniej, a także co jest najważniejsze płynnego sterowania pompami o zasilaniu AC. Dla przykładu koszt Waver'a to 980zł i pompy MX 15200 to 539zł co daje sumę 2058zł za 2 pompy MX15200 z nieograniczonymi możliwościami sterowania i zarządzania. Dzięki temu zestawy (sterownik + pompa) i (sterownik + 2 pompy) kosztują znacznie mniej w porównaniu do zestawów z pompami DC. Przykładowe ceny zestawów dwóch pomp DC: Ecotech QuietDrive Vortech MP40s (+-2800zł), Sicce XStream E (+- 2000zł + zewnętrzny kontroler), Neptune WAV kit (+- 2000zł + minimalnie Apex Lite +-1000zł), Tunze Turbelle Stream 6155 (+- 3400zł z minimalnymi możliwościami sterowania) itd. Te przykłady pokazują trend i obrazują do czego porównujemy Wavera.

 

Nieograniczone możliwości konfiguracji charakterystyki pracy pomp

 

Recenzja na ReefBuilders + filmy Interzoo

https://reefbuilders.com/2016/06/13/rossmont-waver-review/

https://reefbuilders.com/2016/06/14/top-10-best-new-aquarium-products-of-interzoo-2016/

https://www.youtube.com/watch?v=3lKtnBbVXv4

https://www.youtube.com/watch?v=TnW_AahvQls

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×