0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Rośliny akwariowe In Vitro w ofercie.

Wprowadziliśmy do oferty rośliny z uprawy In Vitro: kliknij

Kilkadziesiąt gatunków w mniejszych i większych porcjach do wyboru już na stanie w ilościach pozwalających na standardową dla nas wysyłkę w 24h. Oferujemy bardzo atrakcyjne w stosunku do jakości roślin ceny: za mniejsze kubki 12zł, za większe 18zł. Pracujemy nad poszerzaniem oferty In Vitro, gdyż rośliny te stanowią przyszłość w handlu roślinami ze względu na dużą ilość zalet w tym: brak glonów, patogenów, prostotę wysyłki a przede wszystkim jakość po otwarciu paczki z zakupionymi roślinami w porównaniu do przesyłanych roślin w koszykach, które to mogą ulec znacznym uszkodzeniem. Posiadamy własną szkółkę roślin In Vitro i współpracujemy z profesjonalnymi producentami roślin.

W ofercie m. in. Ammannia Gracilis, Ammannia Bonsai, Alternanthera Sp. Red, Alternanthera Reinecki Mini, Alternanthera Reinecki Roseafolia, Alternanthera Reinecki, Bacopa Monnieri, Didiplis Diandra, Elatine Hydropiper, Eleocharis Acicularis, Eleocharis Pusilla, Eleocharis Parvula, Glossostigma Elatinoides, Hemianthus Callitrichoides Cuba, Hemianthus Micranthemoides, Hydrocotyle Tripartita Japan, Hygrophila Araguaia, Hygrophila Corymbosa Stricta, Hygrophila Difformis, Lilaeopsis Brasiliensis, Limnophila Aromatica, Limnophila Sessiliflora, Micranthemum Umbrosum, Micranthemum Monte Carlo, Proserpinaca Palustris, Rotala Colorata, Rotala Macrandra, Rotala Macrandra Mini Type I, Rotala Macrandra 'GREEN', Rotala Macrandra 'GREEN Narrow Leaf', Rotala Rotundifolia, Rotala Rotundifolia 'ORANGE Juice', Rotala Wallichii, Rotala Vietnam, Staurogyne Porto Velho, Staurogyne Repens, Utricularia Graminifolia...


                   

 

Szkółka roślin In Vitro

Posiadamy własną szkółkę roślin In Vitro i współpracujemy z profesjonalnymi producentami roślin. Dzięki specjalnie przygotowanej szkółce roślin In Vitro, odpowiedniej temperaturze i pożywce, ogromnej ilości światła, którego nie żałujemy (180W/m2) dla roślin przeznaczonych już do sprzedaży, rośliny kupione u nas to Gwarancja! najwyższej jakości, dużej ilości zdrowych, silnie ukorzenionych i rozwiniętych pędów i 100% pewność dobrze wydanych pieniędzy. Jakość roślin In Vitro zależy bezwzględnie od warunków ich wcześniejszego przechowywania, które to zazwyczaj odbiegają od wymagań roślin tropikalnych. My uprawiamy rośliny do ostatniego dnia przez zakupem!
 

       

 

O roślinach In Vitro słów kilka

Rośliny akwariowe In Vitro z kultur tkankowych pochodzą od roślin macierzystych i są produkowane w sterylnych warunkach laboratoryjnych, tworząc zdrowe, wysokiej jakości rośliny zamknięte w pojemniku z pożywką żelową lub wodną. Rośliny są wolne od pestycydów, zarodników glonów, wełny mineralnej, ślimaków i innych niepożądanych organizmów. Rośliny dzięki pożywce z kubka po ich wyjęciu i posadzeniu w akwarium mają zmagazynowane na pewien okres czasu substancje odżywcze i od razu zaczynają bujnie rosnąć. Do największych zalet roślin In Vitro należy zaliczyć bardzo dużą ilość sadzonek w jednej porcji, ilość ta w zależności od gatunku bardzo często przekracza kilkadziesiąt sadzonek, co w przeliczeniu na sztuki sprawia, ze rośliny In Vitro są najtańszymi roślinami.


        


SADZENIE a SUKCES

Kubek z roślinami należy otworzyć tuż przed ich sadzeniem, następnie oczyścić rośliny pod bieżącą wodą z pożywki i podzielić na mniejsze porcje. Trawniki i drobne rośliny można ciąć nożyczkami na kilka mniejszych porcji, rośliny łodygowe należy dzielić palcami/pęsetą na mniejszą ilość porcji. Po posadzeniu rośliny zaczną od razu rosnąć, od początku po posadzeniu polecamy podawanie CO2, po kilku dniach od posadzenia należy zacząć podawanie nawozów np. Azoo/Drak, rośliny In Vitro mają zgromadzony zapas pożywki na kilka dni i po tym czasie składniki odżywcze, niezbędne do dalszego wzrostu muszą być obecne w akwarium. Życzymy sukcesu!

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×