0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Promocje i nowości Marzec - 2013r

DROGI KLIENCIE ...
Zapraszamy do zapoznania się z promocjami, nowościami i zmianami cen! 

OFERTA MIESIĄCA
DRAK - zueFLO (-24%)
Niedawna nowość z marki DRAK. Pokarm w płatkach "PREMIUM" ze spiruliną i artemią dla wszystkich ryb. Wszystkie pojemności. Twoje ryby z chęcią spróbują.  

 

AZOO - RED PLANT NUTRIENTS (-24%)
Znany i bardzo ceniony wśród profesjonalistów nawóz dla roślin wodnych w tym czerwonych. Najważniejsze zalety to wysoka koncentracja i wieloskładnikowość. Red Plant zawiera mikroelementy, żelazo, potas, magnez, aktywatory koloru i inne. Nie próbowałeś? Masz teraz okazję! 
 


 

BENIBACHI - DRY SPINACH (-24%)
Niedawna nowość od krewetkowego mercedesa. Dry Spinach to doskonały pokarm dla krewetek, 100% naturalny i organiczny, prosto z farmy warzywnej Benibachi. 
 


 

OAL - SUPLEMENTY RAFY (-24%)
Promocja od marki OAL na wszystkie suplementy rafy morskiej. 
Sprawdź nasze promocje akwarystyczne 

Kupując produkty w promocji także zbierasz akwamonety, co znacznie zwiększa rzeczywisty rabat!
 

NOWOŚCI W ASORTYMENCIE
EHEIM
W ofercie posiadamy sprawdzone filtry przelewowe Liberty 75, 130, 200 i totalną nowość, wysokiej jakości sterylizatory reeflexUV 350, 500, 800. 
 

     

JUWEL
W ofercie pełna seria świetlówek dla fanów marki. Posiadamy wszystkie długości i rodzaje m. in. Juwel High-Lite T5 Day, Color, Nature, Marine, Blue i T8 Color-Lite, Warm-Lite, Day-Lite. 
 

AZOO
Uaktualniona oferta i opisy nowego oświetlenia FLEXI-M na akwaria 60cm, 90cm, 120cm. 
 


ZMIANA CEN 
Nowy rok zaczyna się przypominać informacjami od importerów o zmianach cen. W najbliższych dniach/tygodniach podniesiemy ceny na produkty ADA, TROPICAL i filtr EHEIM.

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×