0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Promocje i nowości Luty - 2013r

DROGI KLIENCIE ...
Zapraszamy do zapoznania się z promocjami, nowościami i zmianami cen!  

OFERTA MIESIĄCA
DRAK - BLACK PEAT (-24%)
Niedawna nowość z marki DRAK. Wysoka jakość torfu, bardzo korzystne ceny! 
Sprawdź nasze promocje akwarystyczne 

 

DRAK - PHOSPHAREDUC (-24%)
Ostatnia nowość z marki DRAK. Szybko redukuje fosforany i ogranicza glony. Także bardzo korzystne ceny! 
Sprawdź nasze promocje akwarystyczne 


 

OAL - SUPLEMENTY RAFY (-24%)
Promocja od marki OAL na wszystkie suplementy rafy morskiej. 
Sprawdź nasze promocje akwarystyczne 

Kupując produkty w promocji także zbierasz akwamonety, co znacznie zwiększa rzeczywisty rabat!

NOWOŚCI W ASORTYMENCIE
AZOO
Nowoczesna, płaska(18mm), energooszczędna(17,5W) belka oświetleniowa AZOO HYPER SLIM LED na akwarium 60cm z pięcioma modułami LED w komplecie już na stanie! Ponadto otrzymaliśmy dostawę długo oczekiwanego podłoża AZOO PLANT GROWER BED, którego zabrakło kilka tygodni temu. Do podłoża dodaliśmy tutorial zakładania akwarium roślinnego. 

BENIBACHI
Miło nam poinformować, że na stanie mamy już wszystkie pięć rodzajów doskonałego i niepowtarzalnego podłoża dla krewetek BENIBACHI a także bardzo dużo nowości z tej marki, także nowości światowych jak SUPER ENZYME BEE SPEED. 
 

ADA
W ofercie długo oczekiwana seria nowoczesnego oświetlenia LED do akwarium roślinnego AQUASKY od marki ADA. Na stanie AQUASKY o długościach 30cm, 36cm, 45cm i 60cm. 
 

DRAK
W ofercie pojawił się bardzo skuteczny i bardzo ekonomiczny preparat do bezpowrotnego usuwania fosforanów(PO4) DRAK PHOSPHAREDUC a także kompletna sól do wody z filtra odwróconej osmozy DURADRAKON. 
 

AQUAWILD
W ofercie wysokiej jakości skała koralowa AQUAWILD do biotopów z pielęgnicami jak Tanganika i Malawi a także jako podbudówka rafy koralowej. 
 

NAG
W ofercie nowości z marki NAG, dyfuzor mini do akwariów do 70l w wersji normalnej i zawieszanej na szybę, a także estetyczny wskaźnik poziomu CO2 NAG CO2 CHECKER razem z odczynnikiem w komplecie w bardzo, ale to bardzo korzystnej cenie. 
 


ZMIANA CEN 
Nowy rok zaczyna się przypominać informacjami od importerów o zmianach cen. W najbliższych dniach/tygodniach podniesiemy ceny na produkty ADA, TROPICAL i filtr EHEIM.

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×