0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Produkty CHIHIROS w ofercie.

Miło nam jest poinformować iż otrzymaliśmy dostawę wszystkich prestiżowych produktów marki CHIHIROS Aquatic Studio i jako sklep posiadający pełną ofertę produktową i oferujący wsparcie merytoryczne stajemy się automatycznie oficjalnym partnerem CHIHIROS. Oferta marki skierowana jest do miłośników akwarystyki naturalnej i nie nowego już trendu jakim są otwarte akwaria roślinne, czy krewetkaria z dużym naciskiem na estetykę całego zestawu. CHIHIROS oferuje produkty przemyślane, funkcjonalne, eleganckie i prestiżowe, dodatkowo łączy te cechy z przystępną ceną, dzięki czemu coraz więcej akwarystów może sięgać po pięknie wykonane i prestiżowe produkty, które jeszcze rok dwa temu były nieosiągalne ze względu na zaporowe ceny zakupu. CHIHIROS wychodzi naprzeciw i oferuje najwyższe jakościowo produkty w przystępnych cenach. Oferta marki jest szeroka i stale rozwijana.

Na dzień dzisiejszy w ofercie posiadamy:

  • Rożne systemy oświetlenia LED na akrylowym i metalowym stelażu do akwariów i paludariów w tym zestaw z bambusową podstawą i oświetleniem LED do kul/kostek Wabi Kusa. Oświetlenie LED Crystal funkcjonalnie odpowiada oświetleniu ADA Aquasky, z tym że ma dodatkowy regulator manualny do zmniejszania/zwiększania intensywności oświetlenia.
  • Jonizatory do akwariów roślinnych, krewetkariów i akwariów z rybami CHIHIROS Doctor, które funkcjonalne działają identycznie jak jonizatory TWINSTAR
  • Filtry ze stali nierdzennej CHIHIROS Super Jet Filter charakteryzujące się bardzo długą żywotnością. Dodatkowo dwa elementy które mogą ulec zużyciu w filtrze po latach jak uszczelka pod pokrywą i pompa są dostępne jako części zamienne.
  • Akcesoria filtracyjne jak: transparentne węże do filtrów 9/12mm, 12/16mm, 16/22mm, zestawy metalowych wlotów i wylotów filtra S, M, L, szybkozłącza do węży.
  • Maty pod akwaria wykonane z doskonałego, miękkiego i odpornego na odkształcenia materiału przypominającego piankę do nurkowania GARDEN MAT, które gwarantują najwyższy stopień amortyzacji dla akwariów.


Wybrane zdjecia produktów

    

   

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×