0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Nowości KORDON m. in. Sól morska CORAL SEA COMPLETE

DROGI KLIENCIE ...


Wprowadzilismy do oferty kilka nowości od Korodna, na uwagę zasługuje zwłaszcza nowatorska sól morska. W ofercie m. in. 

  • Sea Clear - klaruje wodę morską, bezpieczny dla rafy.
  • Boost SW - złożony suplement witaminowy do akwairummorskiego.
  • PhosRid - adsorbent fosforanów i krzemianów do wody słodkiej i słonej.
  • pH Decrease, pH Increase, pH Stalizizer 7.0, 7.5, 8.2 - produkty do korekty i utrzymania odczynu pH.
  • Betta Tabs, Goldfich Tabs - tabletki uzdatniające dla bojowników i złotych rybek.
  • EZ4U Tabs - tabletki uzdatniające, połączenie Amquel i NovAqua, 1 tabletka/50l
  • Coral Sea Hydrometer - areometr do mierzenia zasolenia
  • Coral Sea Complete z Amquel'em - nowatorska sól morska z dodatkiem detoksyfikatora Amquel

 

Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi produktami do opieki akwarium marki KORDON

 

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×