0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

NOWOŚĆ W SKLEPIE - Niemieckie produkty AQUAMAX!

DROGI KLIENCIE ...

Wprowadziliśmy do oferty nowe, niemieckie produkty AQUAMAX. Duża część z nich stanowi całkowitą nowość w naszej ofercie, zwłaszcza oryginalne produkty naturalne importowane wyłącznie przez AQUAMAX z Cejlonu!


O PRODUKTACH
Do nowych produktów których nie oferowaliśmy w naszym asortymencie zalicza się Aquamax kora i liście migdałecznika morskiego (aquamax catappa leaves i catappa bark) w rożnych rozmiarach, rurki dekoracyjne z grubej kory migdałecznika morskiego (aquamax catappa decor XL), laski cynamonu i cynamonu nano o nietoksycznej zawartości kumaryny. Wszystkie produkty są oryginalne, czyste i skuteczne!

Ponadto w ofercie znalazły się także wysokiej jakości kulki gliniane Terrdrakon NPK i SE o których skuteczności mielimy okazję się przekonać testując produkty przez 4 miesiące. Terrdrakon NPK i SE powstały przy ścisłej współpracy AQUAMAX z Dr. Andreasem Kremserem, założycielem marki DRAK.

Wspomnieć należy także o wydajnych bakteriach BACTEGO 250ml/8000l i bezpiecznym nawozie do akwarium, także do akwarium ze skorupiakami PLANTEGO.

SuperMineral to nowy typ soli mineralnej do mineralizacji osmozy. Zwiększa ona twardości GH i KH a także przewodność wyrażoną w μS/cm. Posiada wiele zastosowań jak mineralizacja wody z filtra odwróconej osmozy, re mineralizacja wody pozbawionej minerałów, a także mineralizacja wody miękkiej w celu osiągnięcia wyższych wartości obu twardości.

Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®. Ponadto produkty AQUAMAX od dnia dzisiejszego mogą być wybierane z listy wyboru jako produkty gratisowe za AKWAMONETY®.

 

OD AQUAMAX
Produkty akwarystyczne niemieckiej marki AQUAMAX są dostępne w ekskluzywnych sklepach zoologicznych i akwarystycznych. „Akwarysta dla akwarystów”, to hasło towarzyszące rozwojowi AQUAMAX! Tworzymy i rozwijamy produkty akwarystyczne działające kompleksowo, to znaczy o wszechstronnym i praktycznym zastosowaniu w akwarium połączonym z realnymi wynikami użycia i atrakcyjną ceną. Naturalne i ekologiczne, bez obciążenia dla akwarium. Więcej na www.aquamax.com.pl i www.aquamax.de

 

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi produktami AQUAMAX


Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×