0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

NOWOŚĆ W SKLEPIE - Innowacyjne preparaty AZOO PLUS

DROGI KLIENCIE ...

Innowacyjna seria preparatów AZOO PLUS przygotowanych specjalnie do wody słodkiej przy użyciu najnowocześniejszej Bio-Techbniologi marki AZOO już w naszej ofercie. AZOO PLUS przywraca naturalną wodę. W ofercie m .in. SUPREME BIOGUARD i AQUAGUARD PLUS. Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®.


SUPREME BIOGUARD jest totalnie nowym produktem łączącym w sobie właściwości nowych, aktywnych szczepów bakterii tlenowych i beztlenowych. Stanowi DOSKONAŁY I KOMPLETNY EKOSYSTEM W 1 BUTELCE. Produkt posiada gwarancję, że każdy 1ml produktu zawiera 1miliard (1.000.000.000) aktywnych bakterii, dla najlepszego działania.


AQUAGUARD PLUS to nowa formuła preparatu natychmiast przygotowującego wodę kranową dla ryb tropikalnych. W celu uniknięcia pomyłki obecnie na rynku jest klasyczny, skoncentrowany, wielozadaniowy AZOO AQUAGUARD. AQUAGUARD PLUS posiada w porównaniu do preparatu AQUAGUARD funkcje eliminacji amoniaku, kompleks witamin B i inne dodatki. Te cechy w połączeniu z właściwościami AQUAGUARD, koncentracją i atrakcyjna ceną sprawiają, że AQUAGUARD PLUS jest ponadczasowym i bezkonkurencyjnym produktem przygotowującym wodę kranową dla ryb!


Zapraszamy do zapoznania się z nowymi produktami AZOO PLUS 
SUPREME BIOGUARDAQUAGUARD PLUSCLOUDY TREATMENT


 

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×