0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

NOWOŚĆ W SKLEPIE - Elektrozawór BMV

DROGI KLIENCIE ...

Wprowadziliśmy do sprzedaży renomowany, opatrzony patentem Elektrozawór BMV 61212 o nieporównywalnie wysokiej jakości, wyprodukowany w Niemczech. Elektrozawór zdobył już sobie "markę" na europejskim rynku i teraz mamy przyjemność zaoferować go także polskim akwarystom w bardzo niskiej do jego jakości cenie. Najważniejszą cechą tego elektrozaworu jest fakt, iż został on od podstaw zaprojektowany do celów akwarystycznych, dzięki czemu spełnia on wszelkie kryteria oceny 10/10! Koniec z elektrozaworami dopasowywanymi z przemysłu do akwarystyki, które się grzeją, buczą i mają zaniżony pobór prądu. Jak zawsze zakupy tego i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®.


NAJWAŻNIEJSZE ZALETY

ELEKTROZAWÓR AKWARYSTYCZNY
Elektrozawór od podstaw zaprojektowany do celów akwarystycznych!

POBÓR PRĄDU TYLKO 2W
Realny bardzo niski pobór prądu do 2W dzięki nowoczesnej niemieckiej technologi. BMV to najbardziej oszczędny elektrozawór.

NIE BUCZY
Opatentowany system diod i zamiana prądu stałego na zmienny zapobiega całkowicie irytującemu drganiu i buczeniu, co ma miejsce w przypadku elektrozaworów pseudo akwarystycznych.

SAMOCZYSZCZĄCY
Elektrozawór nie posiada martwych przestrzeni gdzie mogą gromadzić się zanieczyszczenia. Dzięki otwieraniu i zamykaniu elektrozawór samoczynnie się oczyszcza przez co pracuje on nieskończenie długo bez blokowania się.

NIE GRZEJE SIĘ
Elektrozawór nigdy nie osiąga niebezpiecznych temperatur jak elektrozawory konkurencyjne.

BEZAWARYJNOŚĆ 
BMV dzięki opatentowanej konstrukcji jest bezawaryjny (mniej niż promil [1/1000]). Jest to wynik, który przez lata będzie nie do pobicia przez powszechne elektrozawory stosowane w akwarystyce.

PATENT, CERTYFIKAT CE
Wszystkie ważne części elektrozaworu są chronione patentem. BMV posiada certyfikat jakość CE.
 

DANE TECHNICZNE
- 1.5m kabel z wtyczką
- Przystosowany do prądu: 230 V AC; 50/60 Hz
- Otwór: 1.0 mm
- Uszczelnienie NBR (kauczuk nitrylowy)
- Cykl pracy: 100% przystosowany do pracy ciągłej
- Normalnie zamknięty
- Wewnętrzne elementy wykonane ze stali nierdzewnej
- Dopuszczalna temperatura gazu -15 - 90 ºC
- Stopień ochrony IP65 (pyłoszczelny i wodoszczelny)
- Klasa izolacji F (155 °C)
- Max różnica ciśnień: 16 bar

Przejdź do sklepu i sprawdź nowy elektrozawór akwarystyczny BMV 

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×