0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Nowe produkty i nowe ceny VIMI

Drodzy klienci

Wprowadziliśmy do oferty nowości z marki VIMI tj. nowe nawozy z linii SOLO: Solo N, Solo P, Solo K, Solo Fe a także stymulator wzrostu dla roślin Stimulator. Ponadto ceny na produkty VIMI uległy obniżce o około 25%, co powinno cieszyć wszystkich użytkowników nawozów Vimi a także tych jeszcze niezdecydowanych. Dla przykładu nawóz Vimi All In One 5l tanieje z 199zł na 145zł a opakowanie 1175ml tanieje z 79zł na 59zł.


W ofercie VIMI:

 • MICRO - Kompletny nawóz podstawowy bez azotu i fosforu. Zawiera chelaty żelaza Fe DTPA, Fe EDTA i glukonian żelaza. Kompozycja zawiera dużą ilość potasu, nie zachodzi  konieczność dodatkowej suplementacji tego pierwiastka.
 • ALL IN ONE - Kompletny nawóz podstawowy z azotem i fosforem do akwariów z systemem CO2. Zawiera chelaty żelaza Fe DTPA, Fe EDTA i glukonian żelaza. Kompozycja zawiera dużą ilość potasu, nie zachodzi  konieczność dodatkowej suplementacji tego pierwiastka.
 • ALL IN RED - Kompletny nawóz podstawowy z azotem i fosforem do akwariów z roślinami czerwonymi i systemem CO2. Zawiera chelaty żelaza Fe DTPA, Fe EDTA i glukonian żelaza. Kompozycja zawiera dużą ilość potasu, nie zachodzi  konieczność dodatkowej suplementacji tego pierwiastka.
 • ACCELELATOR - Płynny węgiel, przyspiesza wzrost roślin nawet przy dozowaniu CO2 z butli.
 • BOTTOM ACTION - Kapsułki dla roślin szybko rosnących, łodygowców jak np. rotale i inne. Działają około miesiąc.
 • BOTTOM LONG LASTING - Kapsułki do roślin wolno rosnących i trawników jak np. żabienice, zwartki, mini heniek, ponikło i wiele innych. Działają około 4 miesiące
 • REMINAMIN - mieszanka minerałów do mineralizacji wody z filtra odwróconej osmozy RO, przeznaczona do uzdatniania wody wykorzystywanej do uprawy roślin wodnych.
 • SOLO N - skoncentrowany, płynny nawóz azotowy. Nawóz zawiera azot w formie amidów, azotanów oraz amonu, które są łatwo przyswajalne przez rośliny .
 • SOLO P - skoncentrowany, płynny nawóz fosforowy, stosowany w uprawach słodkowodnych roślin akwariowych.
 • SOLO K - skoncentrowany, płynny nawóz potasowy. Nawóz zawiera potas w postaci łatwo przyswajalnych przez rośliny i bakterie związków organicznych i nieorganicznych.
 • SOLO Fe - skoncentrowany, płynny nawóz żelazowy, stosowany w uprawie słodkowodnych roślin akwariowych. Intensyfikuje i uwydatnia czerwoną i zieloną barwę u roślin.
 • STIMULATOR - redukuje stres u roślin powstały na skutek przesadzania, stymuluje ich odrastanie po przycinaniu, sprawia, że rośliny stają się silniejsze i szybciej rosną.

 

Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®.

Zapraszamy do zapoznania się nawozami dla roślin akwariowych VIMI

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×