0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Nowe podłoża AQUAWILD KING MAJESTIC, Prawdziwy klejnot!

DROGI KLIENCIE ...

Wprowadziliśmy do oferty totalny hit pisząc w slangu sprzedażowym i choć unikamy takich sformułowań jak hit, podłoża te ze względu na swoje właściwości wymagają tak mocnego i często nadużywanego słowa wprowadzającego. W naszej opinii podłoża marki Aquawild z nowym dopiskiem Majestic to coś zupełnie wyjątkowego i nowego. Poniżej opiszemy kilka cech szczególnych i połączenia tych cech w jednym podłożu Majestic, a także zaprezentujemy nasze zdjęcia.


Bezpieczny dla ryb kopiących
Główną cechą podłoży Majestic z seri King jest ich owalny kształt pozbawiony ostrych krawędzi jak ma to się przy popularnych tanich grysach, czy bazaltach, które zalewają rynek, jednak tak naprawdę, nie są do końca odpowiednie dla ryb. Dzięki temu podłożu bez obawy można trzymać w akwarium glonojady, sumy, bocje, piskorki i wszytkie gatunki lubujące życie w obrębie podłoża. Ryby te nie pokaleczą się o to podłoże, nie uszkodzą pyszczka.


Nie zmienia parametrów wody
Według testów w akwariach jakie przeprowadziliśmy podłoże Majestic nie wpływa na jej parametry tj twardości i pH. Dzięki temu może być zastosowane w akwariach roślinnych, biotopowych i skalnych bez względu na pH.


Czarny i biały kolor, piękna scena
Piękne kolory jak czarny półmatowy doskonale się nadaje do akwariów roślinnych, podkreśla dno i rośliny na nim posadzone, zwłaszcza dobrze kontrastuje z zielenią. Biały Majestic jest niewątpliwie polecany i odpowiedni do biotopów skalnych, dobrze wygląda z jasnymi skałami, jeszcze lepiej z ciemnymi.


Unikalne połączenie cech podłoża
Aquawild King Majestic zawiera w sobie unikalne cechy jak brak ostrych krawędzi i brak wpływu na parametry wody. Te cechy połączone z pożądanymi kolorami jak czarny i biały sprawiają iż Majestic w naszych oczach jest podłożem unikalnym. Od lat borykamy się z doborem podłoża dla Was. Często prosicie o podłoże czarne lub białe dla paletek czy roślin, dotychczasowe podłoża ciemne jakie mamy nie były odpowiednie ze względu na tendencje to podnoszenia pH jak żwir aquanature czy aquarium substrate. Często także czarne i białe podłoże chcecie zastosować z kirysami i glonojadami, wtedy to popularny bazalt także nie jest odpowiedni. Wielu z akwarystów nie stać jeszcze na modne dziś podłoża aktywne w cenie 70-150zł za opakowanie. Majestic rozwiązuje ten problem, oferuje wyjątkowe cechy w przystępnej cenie 35zł za opakowanie 5kg.


Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi podłożami AQUAWILD z serii Majestic

AQUAWILD WHITE KING MAJESTIC [5kg] | Naturalny żwir do akwarium w kolorze białym
AQUAWILD WHITE KING MAJESTIC [5kg] | Naturalny żwir do akwarium w kolorze białym

Wkrótce dostępny

AQUAWILD WHITE KING MAJESTIC [5kg] | Naturalny żwir do akwarium w kolorze białym

35,00 zł

Brak produktu na stanie

 

  

 

ZDJĘCIA PRODUKTU BLACK KING MAJESTIC (kliknij aby powiększyć)

 

ZDJĘCIA PRODUKTU WHITE KING MAJESTIC (kliknij aby powiększyć)

 

PORÓWNANIE (kliknij aby powiększyć)

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×