0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Nowa odsłona sklepu akwarystyczny24

Drodzy klienci...

Miło nam jest poinformować Państwa iż nowy sklep akwarystyczny24® został zakończony. Zapewne zastanawiają się Państwo, co nowego sklep oferuje oprócz odświeżonej szaty graficznej. Mianowicie, wiele! Oprócz najwyższych standardów obsługi jakie oferujemy niezmiennie od lat, o czym miało okazję przekonać się tysiące klientów, dodatkowo wprowadziliśmy doskonały system rabatowy, a także olbrzymią masę usprawnień i udogodnień.

DOSKONAŁY SYSTEM RABATOWY!
Nowy sklep oferuje doskonały system rabatowy bez podwyższania najniższych już cen. Czyli kupują Państwo produkty w tych samych, starych, niskich cenach, jak zawsze korzystają z promocji miesiąca i indywidualnego kodu rabatowego 24% i dodatkowo:
- Zbierają Państwo Akwamonety® - za każdy kupiony produkt sklep przyzna jako bonus darmowe Akwamonety®, które wymienią Państwo na darmowe produkty. Im więcej kupujesz, tym więcej zyskujesz!
- Korzystają Państwo z Akwaloterii® - każde zrobione zamówienie w danym miesiącu bierze udział w losowaniu pakietów nagród w loterii akwarystycznej Akwaloteria® na dany miesiąc, a zwycięzcy wybierają pakiety cennych nagród.

NOWOCZESNE UDOGODNIENIA!
Ponadto wprowadziliśmy wiele usprawnień aby umilić Państwu zakupy i maksymalnie je uprościć. M. in. oferujemy:
- Płatności online - dzięki nim zapłacą Państwo za towary szybko i prosto nie wychodząc z domu poprzez konto internetowe lub kartę płatniczą.
- Raty - specjalnie dla wymagających klientów oferujemy niskie raty Alior Banku
- Kalkulatory podłoża - wykonaliśmy projekty kalkulatorów podłoża dla rożnych typów akwariów
- Chcę ... - wprowadziliśmy system rzetelnych mini poradników z serii "Chcę..." który będzie stale rozwijany a mini poradniki będą stale przybywać.
- Co nowego? - system newsów dzięki któremu każdy stały klient będzie na bieżąco z naszą ofertą i rynkiem akwarystycznym.
- Nowoczesne rozwiązania - zaprojektowaliśmy nowoczesne rozwiązania dzięki którym zakupy są szybsze, prostsze i bardziej przyjemne. Dziesiątki niewidocznych rozwiązań sztabu programistów zapewnią Państwu maksymalny komfort!

TO JEDNAK NIE WSZYSTKO! 
Nowoczesna platforma akwarystyczny24® będzie nieustannie modernizowana w dążeniu do doskonałości, dlatego mogą Państwo się spodziewać ciągłych usprawnień systemu zakupów, oferty sklepu, nowych funkcjonalności itd. To wszystko zrobiliśmy dla Was z pasji do akwarystyki!

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×