0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

NAWOZY DRAK 25% taniej od stycznia 2014r

DROGI KLIENCIE ...

 

Niemiecka marka DRAK na dobre zagościła w Polsce i obniża ceny swoich produktów. Miło jest nam poinformować, iż od stycznia tego roku my także obniżamy ceny na profesjonalne nawozy marki DRAK aż o ponad 25%. Nowe ceny wyglądają doskonale na tle konkurencyjnych produktów, a najwyższa jakość jest wciąż ta sama. Podsumowując nawozy DRAK zasługują teraz na szczególną uwagę. Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®.

 

Obniżyliśmy ceny na nawozy w butelkach i uzupełnienia w proszku

  • FERRDRAKON - Nawóz podstawowy do średnio oświetlanych i odsadzonych akwariów, poczwórnie chelatowany (EDTA, HEEDTA, DTPA, NTA).
  • KRAMER DRAK - Nawóz specjalny dla gęsto obsadzonych roślinami akwariów z dużym oświetleniem, poczwórnie chelatowany (EDTA, HEEDTA, DTPA, NTA).
  • FERRDRAKON K - Kompletny nawóz potasowy, poczwórnie chelatowany (EDTA, HEEDTA, DTPA, NTA).
  • EUDRAKON P - Nawóz fosforowy, najczystsza forma użytej soli, super ekonomiczny 500ml kosztuje 29,90zł, 1L kosztuje 52,90zł, 3L kosztuje 117,50zł.
  • EUDRAKON N - Nawóz azotowy, doskonała receptura, zawiera 3 formu azotu (mocznik, amon, azotany).
  • DAYDRAKON FE - Nawóz żelazowy, poczwórnie chelatowany (EDTA, HEEDTA, DTPA, NTA).

 

 

 

 

 

 

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×