0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Fotorelacja z wystawy AQUA JURA w Częstochowie

Wystawa AQUA JURA w Częstochowie oczami akwarystyczny24.

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pierwszej Częstochowskiej wystawie akwarystycznej Aqua Jura zorganizowanej przez forum AFCZA. Postaramy się w kilku słowach a przy użyciu większej ilości zdjęć opisać to wydarzenie. Opis dla ułatwienia podzieliliśmy na kilka wątków, z naszej perspektywy istotnych.

Przedewszystkim miło nam było gościć na stoisku i poznać osobiście stałych klientów sklepu.

Na wstępie warto zaznaczyć, ze wydarzenie to  przekroczyło nasze oczekiwania, a liczba odwiedzających była znacznie wyższa niż zakładaliśmy, wręcz był tłum. Wnioskujemy zatem, że Częstochowa i inne miasta a w zasadzie ludzie są chętni aby oglądać piękno natury, którego niewielkim wycinkiem jest niewątpliwie domowe akwarium.

Do plusów wystawy można zaliczyć liczne prelekcje na tematy związane z akwarystyką, sympatyczną atmosferę w kręgu obecnych for akwarystycznych i sklepów, dobrą organizację konkursu na najciekawsze akwarium zrobione przez młodzież i zaskakującą frekwencję zainteresowanych akwarystyką odwiedzających. Do minusów wystawy niewątpliwie zaliczymy nieodpowiednie światło na hali, co za tym idzie trudność w zrobieniu ostrych zdjęć, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

NASZE STOISKO
Poniżej prezentujemy nasze niewielkie stoisko na wystawie, mieliśmy okazję zaprezentować najciekawsze produkty z naszej oferty, zwłaszcza fenomenalne produkty AZOO, jednak te kilka regałów, które ze sobą przywieźliśmy aż ze Świdwina to tylko ułamek naszej oferty. Dodatkowo odwiedził nas znany i ceniony designer Paweł Mielniczek, a także ekipa NACD, więc jest nadzieja, że w niedalekiej przyszłości pojawią się w naszej ofercie profesjonalnie wykonane akwaria OPTI WHITE. Na końcu umieściliśmy także zdjęcia i film pięknych meduz AQUA DELLA.

AKWARIA NA NASZYCH PRODUKTACH
Poniżej prezentujemy zdjęcia akwariów zrobionych przez forum na naszych produktach. Pierwsze akwarium wykonane na selekcjonowanej czerwonej lawie AQUAWILD RED LAVA rozmiar L i XL, która dzięki swojej nieregularności tworzy piękny naturalny krajobraz. Drugie akwarium na białym jak śnieg podłożu BIAŁY KRÓL marki AQUAWILD w wersji POWDER przygotowane z udziałem skały wapiennej AQUAWILD w prostym tanganikańskim stylu. Trzecie akwarium z roślinami i krewetkami z naszą skałą AQUAWILD BLADE STONE.


BELKA AZOO
W akwarium Małgorzaty „Zafiry” z PODWODNYCH OGRODÓW zaprezentowaliśmy belkę AZOO FLEXI-M 2x24W, która świeci jak 4 świetlówkowa belka z płaskim odbłyśnikiem. Oceńcie sami.


AKWARIA I WYSTAWA
Nie zabrakło wielu akwariów z wielu biotopów, które cieszyły oczy nasze i odwiedzających. Można było obejrzeć krewetkaria, akwaria roślinne a także skalne Tanganika i Malawi. Nie zabrakło akwarium z piraniami a nawet płaszczkami. Jednak szczególne wrażenie zrobiła na nas pistia wyhodowana w akwarium przez jednego z forumowiczów. Duża, rozłożysta, niemal jak ta którą widzimy na głowach hipopotamów na kanale Discovery. Osobiście nie udało nam się takiej wyhodować w akwariach. Gratulujemy.


KONKURS I NAGRODY
Najciekawszym punktem wystawy był konkurs zorganizowany dla szkolnej młodzieży na najpiękniejszy hardscape, czyli suchą aranżację akwarium. Każdy z uczestników miał od dyspozycji akwarium, korzenie, skały AQUAWILD i podłoża EBI których nieskromnie pisząc byliśmy sponsorem :) Wbrew oczekiwaniom Ci młodzi ludzie doskonale sobie radzili i stworzyli kilka ładnych nano akwariów. Dla wszystkich uczestników czekały nagrody sponsorowane przez kilka firm akwarystycznych, jednak najwięcej z nich było od AZOO, co dodatkowo podniosło rangę tego konkursu.

Na koniec pragniemy podziękować organizatorom imprezy z AQUA FORUM CZĘSTOCHOWA (AQUA JURA) za zaproszenie i miłe przyjęcie.

DO ZOBACZENIA ZA ROK :) !

Załoga Akwarystyczny24

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×