0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Filtry kaskadowe AZOO Mignon w ofercie.

DROGI KLIENCIE ...

Wprowadziliśmy do oferty filtry kaskadowe AZOO MIGNON Generation II, filtry nowej, jeszcze bardziej ulepszonej generacji, które są zaprojektowane w sposób przyjazny pod względem funkcjonalności, komfortu obsługi a przede wszystkim pod kątem efektywności filtracji i pracy samego filtra. Wysoka skuteczność filtracji dzięki zoptymalizowanej konstrukcji filtra, która umożliwia swobodny przepływ wody i bezproblemowy start filtra po wyłączeniu, wyjęciu/włożeniu rurki ssącej lub chwilowym braku prądu. Szybka wymiana wkładów, możliwość dowolnej organizacji przestrzeni filtra. Kompatybilne wkłady biologiczne AZOO Active Filter opcjonalnie dostępne w opakowaniach 12 i 48 sztuk, dedykowane do filtrów Mignon. Filtry MIGNON oferują przepływ od 60l/h do 720l/h.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt pełnej listy części zamiennych dostępnych do kaskad MIGNON tj: wkłady, prefiltry gąbkowe, modułowe wloty, wirniki, przykrywki itp. Dystrybutor zapowiada dostępność w Polsce wszystkich wymienionych elementów w przeciągu do 2 miesięcy i gwarantuje ciągłą ich obecność na rynku. Co to daje? Mamy gwarancję, że będzie możliwość zakupu wkładów i ewentualnie uszkodzonych/zgubionych elementów do kaskady zamiast zakupu całego, nowego filtra. Jest to bardzo istotna informacja. Zapraszamy do zapoznania się szczegółowo z ofertą filtrów akwarystycznych MIGNON.


Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®.

Zapraszamy do zapoznania się filtrami kaskadowymi AZOO Mignon


ZDJĘCIA

    

 

FILMY


 


Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×