0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

FILTRY JBL GREENLINE - Nowa płytka (podstawka głowicy) zamiast uszczelki kosza górnego combi bloc

DROGI KLIENCIE ...

Niniejszy news ma na celu usystematyzowanie modeli filtrów JBL GREENLINE i bałaganu jaki panuje wokół nich.

Otrzymaliśmy najnowszą, dużą dostawę filtrów JBL GREENLINE e701 / e901 / e1501. Jak się okazuje żaden z nich nie posiada już uszczelki kosza górnego combibloc. Uszczelka ta miała na celu uszczelnienie łączenia podstawki pod głowicą z koszem górnym i wyeliminowania efektu ponownego zasysania zanieczyszczeń przez wylot.

W konsekwencji Jbl zaprojektował uszczelkę kosza górnego, która miała temu zapobiegać. Jednak jak tłumaczy obecnie firma, uszczelka ta, zwłaszcza jej montaż przyprawiała akwarystów o szaleństwo.

W związku z tym Jbl zaprojektował nową podstawkę pod głowicę ze specjalnym żłobieniem przypominającym uszczelkę, które jest zamontowane na podstawce na stałe. Dzięki temu w nowych filtrach nie ma konieczności okresowej wymiany uszczelki.

Stara płytka wraz z osobną uszczelką przestaje być produkowana. Zamiast nich będzie teraz dołączana do filtrów i produkowana nowa podstawka głowicy do Jbl e700 / e701/ e900 / e901 o numerze katalogowym 60126, a także nowa podstawka głowicy do filtrów Jbl e1500 / e1501 o numerze katalogowym 60127.

Posiadacze starej podstawki i uszczelki mogę je wymienić na jeden nowy element, bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Poniżej przedstawiamy jak odróżnić jaki filtr Państwo mają, lub zamierzają kupić, proszę zwrócić uwagę także na numery nad kodem kreskowym, starsza wersja to V01, nowsza to V02.

 

  

  

  

  

  

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×