0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Dostawa Wapienia filipińskiego Aquawild.

DROGI KLIENCIE ...

Otrzymaliśmy bardzo dużą dostawę Wapieni Filipińskich, w ofercie posiadamy kilkanaście ton wapienia do wyboru, zapraszamy.

Oferujemy najwyższej jakości wapień prosto z Filipin marki AQUAWILD. W naszej ofercie skały o rożnej wielkości aż do 30kg, w wymiarach aż do ponad 50cm. Skała jest czysta (100% wagi to wapień), przygotowana do akwarium, producent dba o stałą jakość, co widać przy każdym jednym kawałku wapienia. Zapraszamy do obejrzenia filmu na którym doskonale widać, że jakość jaką oferujemy jest oszałamiająca. Najpiękniejsze okazy są duże...

Wapień filipiński jest wykorzystywany do dekorowania akwariów skalnych, zwłaszcza w biotopach z pielęgnicami Tanganika i Malawi. Można tworzyć piękne kompozycje skalne, które często przypominają rafę i akwarium morskie, stąd tak wielka popularność wapieni. Używany także jako podbudówka pod żywą skałę w akwariach morskich.
 

Wapień wapieniowi nie równy

Na rynku jest wiele rodzajów skał wapiennych z rożnych stron świata, do tej pory pozyskiwany przez nas wapień był albo mało atrakcyjny, albo zbyt zbity i ciężki, albo zazwyczaj nieprzygotowany (brudny) i zawierał dużo ziemi i innych zanieczyszczeń, które zwiększały znacznie jego wagę. Słowo wapień filipiński coraz częściej jest używane do sprzedaży skał wapiennych.
 

Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®.

Zapraszamy do zapoznania się Wapieniem filipińskim


Film naszych wapieni


Zdjęcia naszych wapieni

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×