0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Bio filtry tlenowe AZOO w naszej ofercie.

DROGI KLIENCIE ...

 

Wprowadziliśmy do oferty bio filtry tlenowe AZOO z serii OXYGEN PLUS BIO FILTER i gąbki do tych filtrów. Więcej informacji na www.azoo.pl

AZOO OXYGEN PLUS BIO FILTER to seria dwunastu filtrów biologicznych, które dodatkowo napowietrzają wodę akwariową. Do pracy każdego z nich wymagana jest pompka membranowa, potocznie zwana pompką napowietrzającą lub napowietrzaczem, czy brzęczykiem.  Biologiczne filtry tlenowe AZOO to najstarsza i najbardziej ekonomiczna metoda filtracji, zwłaszcza w akwariach tarliskowych. Starsi akwaryści używali niegdyś tylko i wyłącznie tego typu filtracji, gdyż bardziej zaawansowane urządzenia nie były jeszcze dostępne. Pomimo upływu lat filtry te nie tracą na popularności, wręcz odwrotnie, wiele osób wraca do tej pierwotnie zaprojektowanej filtracji. Dzieje się tak, ponieważ filtry te mają nieprzemijającą poza ich skutecznością zaletę, są zwyczajnie niezawodne. Jedyny element od którego zależy praca filtra to pompka napowietrzająca. AZOO OXYGEN PLUS BIO FILTER są wykonane w Tajwanie, z wysokiej jakości, trwałych materiałów. Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi biologicznymi filtrami tlenowymi AZOO


WŁAŚCIWOŚCI FILTRÓW TLENOWYCH AZOO

  • Zastosowany wysokiej jakości materiał hydrofilowy, wszystkie otwory powietrzne materiału filtracyjnego są ze sobą połączone. Idealny do kultywacji gęstej kolonii bakterii nitryfikacyjnych.
  • Wielowarstwowa struktura oferuje dużą powierzchnię filtracyjną, doskonałą do życia bakterii tlenowych, rozkładających azotyny i amoniak.
  • Pracuje razem z pompką powietrza, tworząc bezgłośnie, liczne bąbelki, które zwiększają poziom rozpuszczonego tlenu w wodzie.
  • Zapobiega pochłanianiu narybku przez układ filtrujący, idealne i ekonomiczne rozwiązanie do akwariów tarliskowych z dyskowcami, pielęgnicami, gupikami i innymi rybami.
  • Dwanaście modeli do wyboru, dla specyficznych wymagań, funkcji i wielkości akwarium.
  • Zamienne gąbki wysokiej jakości stale dostępne do każdego modelu filtra.

 

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×