0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Akwaria Diversa

Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do oferty akwariów marki Diversa, która od wielu lat zajmuje się produkcją zbiorników szklanych, a co za tym idzie ma doświadczenie i wiedzę w ich wykonaniu. Jako odpowiedzialna firma  pragniemy oferować produkty od zaufanych dostawców, których doświadczenie przekłada się na finalną jakość produktów. Akwaria Diversa cechują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny i są wykonane zgodnie z obowiązującymi normami przez wykwalifikowany personel.

W ofercie posiadamy akwaria proste od kilkunastu do niemal 1000 litrów.  Akwaria, jak wszystkie inne produkty dostępne są od ręki i czekają na nowych nabywców w naszym magazynie. Zakupy tych jak i innych porduktów promowane są cennymi Akwamonetami®.

Akwarium często postrzegane jest jako 5 szyb sklejonych ze sobą klejem, przez co często kryterium ceny za litr wygrywa ze zdrowym rozsądkiem. Rynek jest zalany produktami robionymi przez wykwalifikowanych ale i niewykwalifikowanych producentów (często jednoosobowych), w obrocie są akwaria niespełniające norm, bądź wątpliwej jakości. Nie wszystkie, ale są i trzeba o tym napisać. Akwarium jako całokształt to product ze szkła z którym to na etapie produkcji trzeba się odpowiednio obchodzić, aby nie zniszczyć szyb, uniknąć mikropęknięć, należy wykonać szlif i poler krawędzi aby były one bezpiecznie, należy zadbać o jak najwyższą czystość szkła przed nałożeniem kleju i mieć doświadczenie w jego nakładaniu i zbieraniu, aby połączenie silikonowe, które ma być gwarancją długoletniej trwałości było przygotowanie należycie! Dlatego też nasza uwaga skupiła się na współpracy z firmą Diversa, gdyż my, jako firma odpowiedzialna nie możemy sobie pozwolić na sprzedaż i obrót garażowymi akwariami, za które to wielu drobnych producentów nie bierze odpowiedzialności, dziś są na rynku - jutro ich nie ma.


Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×