0
Obsługa zamówień złożonych poprzez system sklepu, doradztwo

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

2 lata BENIBACHI w Polsce. Nowe ceny.

DROGI KLIENCIEMarka Benibachi świętuje 2 lata obecności w Polsce, a my razem z nią! Więcej o wydarzeniu na stronie benibachi. Otrzymaliśmy nowe cenniki i już dziś obniżamy ceny poniższych produktów. Cieszymy się, ze te doskonałe produkty będą teraz jeszcze bardziej dostępne dla krewetkomaniaków. Wiele produktów jak niepowtarzalny pokarm Kale jest teraz prawie 20zł tańszy!

 

Pokarmy

 • Dry Spinach 20g, stara cena 44zł, nowa cena 37zł
 • Kale Tablets 120 sztuk, stara cena 68zł, nowa cena 51zł
 • Gold Shrimp Food 50g, stara cena 64zł, nowa cena 55zł
 • SP Food 30g, stara cena 74zł, nowa cena 62zł
 • Baby Food 20g, stara cena 58zł, nowa cena 49zł
 • Red Bee Anbitious 30g, stara cena 68zł, nowa cena 58zł
 • Golden Food 30g, stara cena 58zł, nowa cena 49zł
 • Golden Mineral Food 30g, stara cena 68zł, nowa cena 59zł
 • Komb Food 50g, stara cena 49zł, nowa cena 45zł


Poprawa koloru

 • SP MAX-H 30g, stara cena 82zł, nowa cena 72zł
 • Red Up 30g, stara cena 82zł, nowa cena 72zł
 • Bee Strong 30g, stara cena 62zł, nowa cena 54zł


Minerały

 • Emergency 250ml, stara cena 179zł, nowa cena 159zł
 • Mironecton Powder 100% 50g, stara cena 32zł, nowa cena 29zł
 • Mironecton Powder 100% 120g, stara cena 62zł, nowa cena 59zł

 

Jak zawsze zakupy tych i innych produktów promowane są cennymi Akwamonetami®. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi cenami japońskich produktów dla krewetek Benibachi

 

Ponadto pokarm Benibachi Gold Shrimp Food 50g ma nowe opakowanie

  

 

Czekamy także na kilka wachlarzy do walki z upałami od Beniabchi :)

  

 

Nasza infolinia jest czynna w godzinach 7:30 - 15:30

Wielu akwarystów boryka się z glonami w akwarium i pyta w jaki sposób mogą z nimi walczyć i je usunąć. Na forach czy w sklepach na to pytanie pada zazwyczaj nazwa jednego z kilku produktów na glony, dodatkowo nie zawsze skutecznego.

Aby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pozbyć się glonów z akwarium, należy bezwzględnie zastanowić się nad przyczynami ich powstawania. Bez tej wiedzy i odpowiedniej diagnozy nie ma możliwości skutecznego usunięcia  glonów. Wlanie tego czy innego produktu nie pomoże, bądź pomoże na chwilę. Produkt na glony usuwa skutek złego stanu akwarium i braku równowagi, natomiast nie usuwa on przyczyny, która pozostaje nierozwiązana po zastosowaniu produkty na glony a problem glonów powraca po odstawieniu produktu.

Porada w przygotowaniu

W internetowym bałaganie można znaleźć wiele artykułów w tym temacie które mówią o dwóch, trzech czy o pięciu powodach powstawania glonów. Prawda jest taka, że rodzajów sklasyfikowanych alg są dziesiątki tysięcy, a przyczyn ich powstawania przypuszczalnie niewiele mniej, choć wszystkie je możemy wrzucić do jednego, ogólnego stwierdzenia: Brak szeroko pojętej równowagi w akwarium.

Cudownie by było napisać, że glony powstają bo to i tamto... Ale jest to niemożliwe. Każde akwarium jest inne i każde akwarium wymaga indywidualnej oceny i diagnozy.

W zależności od typu akwarium, będą w nim występowały rożne procesy i będzie w nich rożna ilość minerałów i składników odżywczych między którymi powinna być równowaga. Inne składniki będą wymagały równowagi w akwarium roślinnym, inne w akwarium z samymi rybami, inne w akwariach z rybami wód alkalicznych Malawi czy Tanganika, inne w akwarium biotopowym wód kwaśnych jak Amazonia, inne dla wody twardej, bogatej w wapń, magnez, potas czy sód, a jeszcze inne dla wody miękkiej o niskiej przewodności i ilości składników mineralnych. W każdym z wymienionych typów akwariów jest zmienna ilość soli: wapnia, magnezu, sodu, potasu itp, w każdym jest zmienna ilość ryb, zmienna ilość roślin, zmienna ilość składników odżywczych jak mikro i makroelementy. Ta zmienność w dużej mierze ma wpływ na jakość życia ryb czy roślin wyższych a także tworzy środowisko przyjazne bądź nieprzyjazne dla glonów.

Porada w przygotowaniu

×